Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Rodina Afgáncov sa skrývala len 200 metrov od štátnych hraníc

Zdroj: TV JOJ

10.09.2012 15:45 | Hraniční policajti z Uble našli v lese malé deti vo veku 1, 2 a 3 roky. Malí utečenci boli aj so svojimi rodičmi ukrytí v kríkoch. Okamžite ich previezli na oddelenie a v týchto chvíľach rozhodujú o ich ďalšom osude.

Doklady pri sebe nemali

Deti pochádzajú z Afganistanu. Polícia zatiaľ nevie, do ktorej krajiny sa ich rodičia rozhodli odísť. Našli ich v lese, len 200 metrov od štátnej hranice. Bol s nimi aj ďalší muž, zatiaľ sa však nepotvrdilo, či ide o ich príbuzného. Ani jeden z týchto cudzincov nemal pri sebe doklady. Prespali tak na policajnom oddelení v Ubli. 

Okrem nich zadržal policajti z Uble aj dvoch mužov zo Sýrskej arabskej republiky. Tí vo svojej výpovedi uviedli, že za cestu do Európy zaplatili až 6 000 amerických dolárov. Mladší z mužov mal 23 rokov, ten starší 44. Keďže obaja cudzinci prejavili úmysel požiadať o azyl na území Slovenska, boli prevezení do záchytného tábora v Humennom. 

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Katarína Kleknerová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt