Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Požiar kultúrnej národnej pamiatky, tentokrát v Revúcej

Zdroj: TV JOJ

05.07.2012 19:01 | V centre mesta Revúca zachvátil požiar kultúrnu národnú pamiatku. Na mieste zasahovalo desať hasičských cisterien. Nad mestom sa vznášal hustý kúdol dymu. Podľa našich informácií plamene siahali do výšky niekoľkých metrov.

V miestnom parku v Revúcej vo štvrtok horela budova, ktorá je kultúrnou národnou pamiatkou. Zhorela už takmer celá strecha. Ľudia prirovnávajú tento požiar k požiaru hradu Krásna Hôrka. Príčiny požiaru nie sú zatiaľ známe. 

Kolaps hasičov

Strecha a podkrovné priestory budovy začali horieť pred 13:00. Na mieste zasahovali hasiči z Revúcej, Brezna, Rimavskej Soboty a Banskej Bystrice. Pri hasení požiaru v budove kultúrnej pamiatky v Revúcej známej ako Kohút z vysokých teplôt skolabovalo päť hasičov, dvoch z nich odviezli do nemocnice a troch ošetrili na mieste. K iným zraneniam pri požiari nedošlo.

Desaťmetrové plamene

Podľa reportérky Martiny Molčanovej nad mestom sa vznášal hustý kúdol dymu. Plamene siahali do niekoľkometrovej výšky. Podľa jej slov, mohlo ísť aj o desať metrov. Na budove zhorela strecha.

Budova Kohúta patrí spoločnosti Slovmag Lubeník, ktorá ju prenajíma súkromným podnikateľom, ale aj na spoločenské udalosti ako svadby a iné. Trojpodlažná budova stojí na námestí od roku 1875 a pôvodne slúžila ako mestský hostinec. Pred niekoľkými rokmi bola kompletne zrekonštruovaná.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Martina Molčanová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt