Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Karola Mella (42) zadržali v Strednej Amerike!

Zdroj: TV JOJ

13.07.2012 08:55 | Čerstvá informácia na Slovensko dorazila priamo zo Strednej Ameriky a to konkrétne z karibského raja Belize. Polícia zo San Pedra totiž zadržala najhľadanejšieho Slováka obvineného z dvojnásobnej vraždy - Karola Mella. Následne ho odovzdala Interpolu. Informoval o tom server sanpedrosun.com.

Koniec pohody na stredoamerickom ostrove

Opálený, s novým strihom vlasov a zjavne v dobrej fyzickej forme. Tak pôsobí Karol Mello krátko po zadržaní na fotografiách miestneho denníka San Pedro Sun. Podľa informácií serveru dostali policajti tip od Interpolu, ktorý po ňom pátral niekoľko týždňov v rámci medzinárodnej akcie Infared, a belizskej polície.

Mella následne zatkli na ostrove Pescador Drive, kde sa skrýval - na úteku pred spravodlivosťou ešte od roku 2011. Interpolu bol odovzdaný vo štvrtok 12. júla.

Cesta Mella na Slovensko môže byť hrboľatá

Tvrdým orieškom však môže byť práve jeho vydanie slovenským orgánom. Štát Belize totiž k Mellovmu vydaniu nezaväzujú žiadne dohody. "Je všeobecne známe, že Belize nevydáva. Ja neviem, či mal občianstvo, alebo nemal, ani za akých okolností sa to stalo, chcem si počkať na oficiálne informácie z Interpolu," komentoval Mellov obhajca Peter Schmidl.

"Prebieha intenzívne rokovanie o tom, kedy a za akých okolností bude vydaný," informoval policajný prezident Tibor Gašpar. Podľa expertky na trestné právo Lucie Kurilovskej fakt, že Mella má v rukách Interpol, zvyšuje šance na jeho vydanie. Ministerstvo vnútra pripustilo, že by Mella priviedlo vládnym špeciálom.

Kosovo, Česko.... Amerika

Práve na jeseň 2011 bol Karol Mello už niekoľko mesiacov na úteku. Európsky zatykač na neho súd vydal vlani v júli. Práve v tom čase bývalý šéf prokuratúry oznámil, že polícia mala informácie o pobyte Karola Mella v Kosove.

Posledné informácie hovorili o tom, že ho videli popíjať pivo v Prahe. Miesto jeho pobytu však bolo neznáme, česká polícia vylúčila informácie, že by sa mal nachádzať práve v Českej republike.

42-ročný Mello žije s bývalou herečkou a členkou Činohry Slovenského národného divadla, 31-ročnou Zuzanou Marošovou.

Dvojnásobná vražda

Karol Mello je obžalovaný z organizovania atentátu, pri ktorom v roku 2004 v Moste pri Bratislave omylom zastrelili mladú ženu s dieťaťom. Proces pokračuje v jeho neprítomnosti. V máji ho polícia obvinila aj z vraždy jedného z bývalých silných mužov bratislavského podsvetia Petra Čongrádyho, ktorého zastrelili v roku 2004.

Zisťujeme podrobnejšie informácie, správu budeme aktualizovať.

Autor: Andrea Hanúsková , Samuel Migaľ , Iveta Minarovičová , Martin Kovalík , Katarína Kováčiková

Zdroj: noviny.sk/sanpedrosun.com/TV JOJ, Júlia Zelenková

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt