Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Exporadca Radičovej skončil vo väzbe. Aby neovplyvňoval svedkov

20.08.2011 16:37 | Exporadca premiérky Ivety Radičovej Martin Novotný, ktorý je obvinený z prečinu nepriamej korupcie, skončil vo väzbe. Rozhodol o tom sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici.

"Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov. Obvinený podal sťažnosť, rozhodne Najvyšší súd SR," informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici Katarína Kudjáková.


Exporadca je obvinený z prečinu nepriamej korupcie v súvislosti s poskytnutím dotácie na dostavbu biatlonového areálu v Osrblí. V prípade sú od konca júla obvinení Igor L., Peter K. a Pavol P. z prečinu nepriamej korupcie. Igor L. je vo vyšetrovacej väzbe, ďalší dvaja muži sú stíhaní na slobode. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody až na tri roky.

Skupina obvinených je zapletená do korupčnej kauzy pri dostavbe biatlonového areálu v Osrblí. Z celkovej dotácie 1,6 milióna eur, ktorú na dostavbu malo dať ministerstvo školstva, financií a aj úrad vlády, si podľa obvinenia nárokovali desať percent. K prebratiu úplatku došlo podľa polície 29. júla vo firme Martina Novotného.

Autor: Lucia Husárová , Michal Rybanský

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt