Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Požiar v bratislavských skladoch založili úmyselne

29.03.2012 10:34 | Sklady na Starej Vajnorskej niekto založil úmyselne! Takmer dve stovky ľudí ostali teraz bez strechy nad hlavou. Polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia.

Škody zatiaľ za 300-tisíc €

"Podľa doterajších zistení vznikol požiar úmyselným konaním neznámeho páchateľa," povedala bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková.

Oheň poškodil dve budovy, dva sklady úplne zhoreli a škoda vznikla aj na jednom motorovom vozidle. Zatiaľ vyčíslili len časť škôd, presahuje 300-tisíc eur. Ďalšie škody budú vyčíslené dodatočne. Po páchateľovi polícia pátra.

Požiar vypukol v utorok

Požiar na Starej Vajnorskej vypukol v utorok podvečer, horieť začali pneumatiky a kartóny v objekte skladov. Požiar sa rozšíril aj na vedľajšie sklady a dym zamoril okolie až po Zlaté piesky.

Dym sa dostal do blízkej ubytovne pre sociálne slabších občanov, z ktorej museli evakuovať 82 ľudí. Pri utorkovom požiari na Starej Vajnorskej zasahovalo 55 hasičov a potrebných bolo 14 kusov hasičskej techniky.

Zdroj: TV JOJ

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Silvia Mračnová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt