Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Polícia má dodávateľov, metanol pustili do obehu schválne

Zdroj: TV JOJ

24.09.2012 15:22 | České policajné špičky oznámili, že kriminalisti objavili zdroj jedovatého metanolu. Majú dvojicu hlavných podozrivých, ktorí údajne veľmi dobre vedeli, že namiešali "smrtiaci kokteil". Preto im teraz hrozí 20 rokov väzenia i výnimočný trest, informuje v pondelok český spravodajský portál iDnes.cz.

V obehu je 15 000 litrov

"Vieme, ako sa jedovatý metanol dostal na český trh i odkiaľ pochádza. Vieme, kto tú zmes namiešal, kto dodal suroviny. Odhadujeme, že v obehu medzi ľuďmi je až 15-tisíc litrov tohto toxického alkoholu," oznámil policajný prezident Martin Červíček.

Štátny zástupca Roman Kafka, ktorý na kauzu metanol dohliada, doplnil, že detektívi stíhajú dvoch hlavných podozrivých pre verejné ohrozenie. Hrozí im dvadsať rokov väzenia i výnimočný trest. "Na prelome augusta a septembra namiešali tony kontaminovanej zmesi, ktorú uviedli do obehu. Vedeli, že tá zmes môže ohroziť zdravie a životy," uviedol Kafka.

Máme zdroj, ale nie celú sieť

Hlavným organizátorom, ktorému hrozí výnimočný trest, je 42-ročný muž z okolia Ostravy. V súčasnosti sa už nachádza vo väzbe. "V piatok večer bol podrobený výsluchu, počas ktorého začal spolupracovať a máme jeho plné doznanie," uviedol Kafka.

Ako dodal, podozrivý Čech je "vo veľmi zlom psychickom stave". Kauza sa však podľa neho nekončí. "Aj keď máme definovaný zdroj, neznamená to, že by sme mali rozloženú celú sieť," vyhlásil Kafka. "Apelujem preto na verejnosť, aby v žiadnom prípade nepožívala alkohol z fliaš neznámeho pôvodu," dodal.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt