Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Policajná razia v Pezinku. Kontrolovali čierne stavby

Zdroj: TV JOJ

16.08.2012 07:43 | V osade na okraji Pezinka sa šíril hnev a napätie. Stalo sa tak len týždeň po vyostrenom konflikte medzi miestnymi obyvateľmi a tamojšou mestskou políciou. Tá si dokonca privolala na pomoc desiatky policajtov. Nechýbali kukláči, psovodi ani poriadkoví policajti.

Situáciu nepodcenili

"Bolo mi povedané, že prídu na vymeriavanie geodéti, že bude kľud. Všetkých som upomenul, zrazu vidím plno policajtov, čo sa deje. Toto nie je normálne," hovorí miestny obyvateľ František Oláh. Polícia ale situáciu nepodcenila. Kukláči sedeli v autách, pripravení zasiahnuť.

"Je tu dostatočný počet síl a prostriedkov na to, aby sme v prípade, že by dochádzalo k narušeniu poriadku, mohli zasiahnuť," informoval náčelník mestskej polície Ľubomír Farbula.

Ide o psychické týranie

Miestnym obyvateľom sa to nepáčilo. Tvrdia totiž, že oni si všetko k stavbám pýtali a primátor im nedal ani stavebné povolenie ani prenájom. "Prídu sem ako v Lýbii, keď sú nepokoje alebo čo, čo sa to deje. Veď mesto vedelo, že sa stavia, zrazu im to vadí. Toto už fakt beriem ako provokáciu a psychické týranie," dodal Oláh.

Domy stoja na mestských a cirkevných pozemkoch, čo prekáža najmä cirkvi. "Pán farár už podal trestné oznámenie, pretože tá situácia sa stále len zhoršovala," dodal primátor Pezinka Oliver Solga.

V osade vyrastie múr

Zbúraniu domov na cirkevnej časti sa ale zrejme už nevyhnú. Situáciu chce riešiť aj vedenie mesta. Podľa primátora ale nepôjde o ich vysťahovanie z osady. Chce im ponúknuť náhradné riešenie, napríklad možnosť prenajať si pozemok, kde už stavby sú alebo iný pozemok.

Miestni ale tvrdia, že žiadali farára, aby im pozemok prenajal. Okrem toho opäť podľa nich došlo k incidentom s policajtmi. "Synovi jeden policajt, na vozíku, čo ho mám, dverami skoro ruku privrel," tvrdí obyvateľka Pezinka. Miestnych nahnevalo aj to, že policajti niekoľko osôb odviedli na výsluch. Mali ich podľa nich oficiálne predvolať.

Všetko nasvedčuje tomu, že v miestnej osade vyrastie ďalší múr, ktorý presne vymedzí hranicu cirkevného pozemku od mestského. Ďalším kameňom úrazu ale budú aj čierne stavby na tom mestskom pozemku. Vedenie mesta bude ale zrejme ústretovejšie.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk/Miroslava Štrbáková-Urbanovičová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt