Podvodné praktiky Alex Tour. Bude sa nimi zaoberať polícia?

Zdroj: TV JOJ

05.07.2012 09:04 | Prípadom skrachovanej cestovnej kancelárie Alex Tour by sa mohla zaoberať polícia. Tvrdí to expertka na trestné právo, podľa ktorej nemožno vylúčiť, že kancelária poškodila svojich klientov úmyselne. Nahnevaní dovolenkári teraz môžu len dúfať, že uvidia aspoň časť svojich peňazí.

Skrachovaná cestovná kancelária mala situáciu podvedených klientov zľahčovať, hľadať výhovorky a podľa dovolenkárov odmietala odpovedať na priame otázky. Naša diváčka si vzájomnú komunikáciu nahrávala, keď na dovolenke v Turecku zacítila problémy. "Už je to nepríjemné, trikrát nás chceli vyhodiť z izby, veľmi vás prosím," telefonovala s pracovníkom cestovky klientka. "To musí byť zlá informácia od nášho zahraničného partnera, takže ihneď ideme volať, že vy tam ten pobyt máte až do konca," odpovedal pracovník Alex Tour. Zahraničný partner sa zase vyhováral na cestovnú kanceláriu, že pobyt nezaplatila. 

Dohra na súde

Krach cestovnej kancelárie Alex Tour možno bude mať aj trestnoprávnu dohru. Podľa právničky sa totiž cestovka mohla dopustiť podvodu, keď niekoľko dní pred svojím zánikom predávala zájazdy, ktoré už nebola schopná sprostredkovať. "Takéto konanie možno označiť za podvodné a určite by bolo zaujímavé, keby všetky skutočnosti preverovali orgány činné v trestnom konaní," uviedla expertka na trestné právo Lucia Kurilovská.

Odškodnenie klientov

Polícia zatiaľ minimálne v Trnavskom kraji žiadne trestné oznámenie neprijala. Vzhľadom na ceny zájazdov a počet klientov sa to však do budúcnosti nedá vylúčiť. A to aj v prípade, ak by zákazníci dostali svoje peniaze späť. Cestovná kancelária totiž bola poistená pre prípad úpadku. "Úlohou poisťovne je preplatiť klientom náklady v zahraničí a odškodniť klientov, čo neodcestovali," povedala Erika Barkolová, hovorkyňa poisťovne Kooperativa.

Náhrada škody sa uplatní v závislosti od rozsahu poistného krytia a len do limitu poistenej sumy. Bude teda záležať na poistke, ktorú cestovka uzavrela. A tiež na počte ľudí, ktorí budú žiadať peniaze späť. Situáciu však komplikuje fakt, že konateľ spoločnosti údajne s nikým nekomunikuje.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Dalibor Skladan

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt