Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Podpaľač búdy s bezdomovcami zatiaľ polícii uniká

04.05.2010 15:23 | Oheň nebol náhodný, obydlie bezdomovcov pri železničnej trati niekto úmyselne podpálil.

Oheň nebol náhodný, obydlie bezdomovcov pri železničnej trati niekto úmyselne podpálil. V čase vypuknutia ohňa v ňom bola aj 46-ročná žena.

Pri požiari utrpela ťažké popáleniny tretieho stupňa na hornej časti tela a momentálne leží na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie ružinovskej nemocnice v Bratislave. Podľa hovorkyne nemocnice Rút Geržovej je žena v stabilizovanom stave, je po operácii, lekári ju udržujú v umelom spánku. Oheň jej spôsobil popáleniny na tvári, krku aj horných končatinách.

Požiar vypukol v sobotu okolo 21. hodiny, na mieste zasahovalo osem hasičov. Polícia na druhý deň potvrdila, že do búdy niekto hodil horľavinu. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin zabitia a ublíženia na zdraví. Páchateľovi hrozí pätnásťročné väzenie. “Na prípade intenzívne pracujeme,” povedala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Hlaváčová.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: SITA/TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt