Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Opilcov vraj naháňal medveď. Našli ich v krčme

Zdroj: TV JOJ

17.06.2012 11:59 | Sme s bratom v lese a naháňa nás medvedica, pomôžte nám. Toto zavolal na číslo 158 muž zo Zolnej pri Zvolene. Telefonát postavil na nohy záchranárov z dvoch okresov. Pátracia akcia však napokon mala trochu kuriózny koniec. Bratov našli, no v lese to nebolo.

Milan s Jánom chodievali do lesa na huby často. Medvede vraj v okolí obce už ľudia stretli a tak ich správa o napadnutých bratoch vystrašila. Susedia už počítali s tým najhorším.

V okolí sa pohybuje medvedica s mladými

"Je tu teraz matka s vlaňajšími mladými a je veľmi nebezpečná," priblížil miestny poľovník. Záchranárske autá doslova obsadili ulicu, kde bratia bývajú. V teréne boli hasiči aj policajti. Našli ich však až nečakane rýchlo, a to na mieste, kde to nikto nepredpokladal.

Najprv medveď, potom pivko

Podarení bratia popíjali v krčme v dedine. Ako nám povedali, potom, čo zazreli medvedicu, sa každý z nich rozbehol iným smerom. Stretli sa na okraji obce a boli vraj takí radi, že zvieraťu unikli, že to išli osláviť.

"On sa stratil a hotovo, ja som veľký hukot počul medveďa, to znamená, že hľadá mladé, mal som veľký strach," hovoril jeden z bratov.

Kým pili, všetci ich hľadali

Bratia však akosi pozabudli na to, že už volali na pomoc aj policajtov. Kým v krčme popíjali, hľadali ich záchranári z dvoch okresov. "Boli pripravení sa zapojiť 6 policajti, psovod so služobným psom, hasiči a miestni poľovníci," uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Drahá zábava

Okolnosti kuriózneho výjazdu preverujú. Vylúčené nie je ani to, že za falošný poplach budú musieť bratia zaplatiť. Či bratia zbrucovali záchranárov naposledy sa uvidí, ako hovorí miestna krčmárka, keď sa opijú, vidia medvedicu stále.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Katarína Kováčiková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt