Nepodarená lúpež. Za Jakuba (21) si to zlízol aj kamarát

Zdroj: TV JOJ

17.03.2012 18:30 | Nemal peniaze, a tak sa rozhodol vylúpiť potraviny. Dvadsaťjedenročný Jakub z obce Hrachovište pri Novom Meste nad Váhom sa však prerátal. Jeho nešikovne prevedená lúpež sa skončila naháňačkou s policajtmi, ktorí ho zakrátko chytili. V unikajúcom aute sa pritom nachádzal aj iba 16-ročný Martin, no ten údajne nevedel, čo jeho starší kamarát spravil.

Kamarát o ničom nevedel

Iniciátorom lúpeže bol nezamestnaný 21-ročný Jakub. So zbraňou v ruke vošiel do potravín v malej obci Jablonka neďaleko Myjavy. Jeho, iba 16-ročný kamarát Martin, pritom sedel v aute pred predajňou. Ako neskôr povedal, o tom, čo má Jakub v pláne, nemal ani tušenie.

S ukradnutými peniazmi sadol mladík do auta a spolu s údajne nič netušiacim Martinom sa dal na útek smerom na Myjavu. Vďaka pohotovosti predavačky však o nich okamžite vedeli policajti.

Začala sa naháňačka

Do naháňačky s unikajúcim zlodejom sa zakrátko zapojilo až osem policajných áut z Myjavy i Nového Mesta nad Váhom. Šialená jazda dvoch mladíkov na úteku sa skončila približne po 15 kilometroch. Jakub sa policajtom priznal, že mal pri sebe hračkársku plastovú atrapu.


Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Ľubomír Trautenberger

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt