Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Na Kuchajde sa utopila žena (†59), v Rusovciach muž (†51)

Zdroj: TV JOJ

20.06.2012 12:00 | Extrémne vysoké teploty si už pomaly ale iste žiadajú svoju daň. Tú najvyššiu. Na bratislavskej Kuchajde oživovali záchranári 59-ročnú ženu, ktorú našli neďaleko pobrežia. Na druhej strane mesta, v Rusovskom jazere sa zase topil 51-ročný muž. Nepomohol ani rýchly zásah záchranárov... Viac prezradí reportérka Silvia Mračnová.

Žena vraj nemala ťažkosti. Až zrazu...

Podľa svedkov sa žena na jazero v bratislavskom Novom meste prišla kúpať sama. Najskôr sa dlhšiu dobu opaľovala na brehu, potom vošla do vody. Vraj nemala žiadne ťažkosti. Asi 20 metrov od brehu ju však zazreli na hladine, ako nehybne leží tvárou dolu.

"Začali kričať, že tam niekto je pod vodou a plavčík skočil a vytiahol tú pani," popisuje svedok. "Hneď, ako som pani zbadal ležať na vode, bola dole hlavou, sme ju vytiahli na breh a začali oživovať," popisuje plavčík.

Bratislavčanku však oživovali 20 minút. Nakoniec sa im to podarilo a ženu na nosidlách urýchlene preniesli do sanitky. Tu museli v resuscitácii pokračovať, no po prevoze do nemocnice napokon žena zomrela.

V Rusovciach sa utopil muž

Počas toho bojovali záchranári presne na druhom konci mesta o život ďalšieho človeka. 51-ročný muž z Považia sa totiž topil v Rusovciach. Ani jemu však už pomôcť nedokázali.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Silvia Mračnová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt