Musel Matejko (†1) zomrieť? Vinníka zatiaľ nepoznáme...

Zdroj: TV JOJ

01.07.2012 12:00 | Začiatkom roka sme vás informovali o rozhodnutí polície prerušiť vyšetrovanie úmrtia 13-mesačného Mateja Fijka. Chlapček sa zadusil pred očami rodičov, keď dostal kŕče dýchacieho systému, teda akútny záchvat obštrukčnej bronchitídy. Tragédia sa stala v novembri 2009. Prípad, ktorý polícia začiatkom roka odložila do zásuvky, sa zrejme opäť otvorí. Podľa terajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka, dieťa nemohlo zomrieť vlastnou vinou.

Kto nesie zodpovednosť?

Fotografiu roztomilého chlapčeka Matejka televízia JOJ ukázala po prvýkrát. So súhlasom rodičov, ktorí polícii verili, že úmrtie ich dieťatka vyšetrí tak, že na samotnom konci budú vedieť, kto je za jeho úmrtie zodpovedný. 

Polícia aj prokuratúra vinníka nenašla, a pritom znalci v posudkoch vypracovaných práve pre potreby vyšetrovania o pochybeniach jasne hovorili. "O tom je náš prípad. Nikto nie je schopný prebrať zodpovednosť za úmrtie malého dieťaťa," hovorí skľúčene Matejkov otec.

Dnes znalecké posudky ležia aj na stole ministra Kaliňáka, ktorý ich dostal od denníka Sme. A tomu je jasne, že v prerušenom vyšetrovaní sa musí jednoznačne pokračovať. "Musíte aspoň skonštatovať, že došlo k zlyhaniu, aj keď neviete, na ktorej strane," potvrdil Kaliňák.

Vyjadrovala sa aj expertka

Doteraz akoby zostali nevypočuté vyšetrovacími orgánmi zistenia napríklad expertky, ktorá vypracovala posudok na posúdenie postupu lekárskej starostlivosti lekárov. Práve tých, ktorých v osudný deň rodičia s dieťaťom vyhľadali.

Znalkyňa jednoznačne tvrdí, že hlavným pochybením bolo neodoslanie dieťaťa v osudný deň do nemocnice, k detskému špecialistovi a v nezákonnom výdaji liekov v spomínanej ambulancii.  

Chlapček v červenej šiltovke sa na Mateja nápadne podobá. Akoby nie?! Jakubko sa rodičom narodil krátko po tragédii. Určite aj on raz bude chcieť vedieť, prečo jeho brat Matej musel zomrieť, keď aj on zdedil rovnaké ochorenie, ktoré však jeho lekári majú pod kontrolou.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Rasťo Striško

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt