Mladík brutálne zavraždil Moniku (†36). Trest si stále neodpykáva

Zdroj: TV JOJ

15.09.2012 10:11 | Mladý kuchár zo Sniny mal zavraždiť 36-ročnú Moniku, mamu 13- ročnej dcéry. Napriek všetkým dôkazom, ktoré ho z otrasného činu majú usvedčovať, ešte stále ho neodsúdili. Rodina už chce mať pokoj, polícia však vyšetrovanie stále neukončila.

Chytili ho dva dni po vražde

Telo 36- ročnej Moniky našiel 13. mája sused natlačené v malej šachte pod schodiskom. "To ju tam musel doslova narvať," tvrdí sused. Okolie bytovky hermeticky uzavreli policajnou páskou, podozrivým bol v tej chvíli každý, kto sa pri paneláku objavil. V hre však nakoniec zostal jediný muž- Ján zo Sniny. 48 hodín po vražde ho policajti chytili v jednom z nákupných centier v Košiciach.

"Preto chce polícia poďakovať verejnosti a médiám," informovala hovorkyňa policajného zboru Jana Karnišová. Údajného vraha eskortujú do väzby, vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Deň po tom Moniku pochovávajú.

Odsúdenie trvá akosi pridlho

Po ôsmich týždňoch sa obvinený vracia na miesto činu, kde prebieha rekonštrukcia prípadu. Vchod budovy je opäť prísne strážený políciou. Štyri mesiace od vraždy. Muž, ku ktorému viedli všetky stopy sa ešte stále nepostavil pred súd. Ľudia sa oprávnene pýtajú, prečo?

"Úkony, ktoré polícia v rámci vyšetrovania vykonáva, sú dané trestným poriadkom a v zmysle neho aj polícia koná. Boli  vykonané výsluchy, znalecké dokazovanie, či rekonštrukcia," povedal Daniel Džobanik, hovorca policajného zboru. Príbuzným a známym sa však zdá, že odsúdenie vraha trvá akosi pridlho. Vyšetrovanie stále nie je ukončené.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Katarína Kleknerová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt