Na pohreb utýranej Lucky (†5) chce aj biologický otec

Akutalizované: 22.03.2013 11:59

Zdroj: TV JOJ

22.03.2013 11:59 | BRATISLAVA - Utýranú Lucku, ktorej mŕtve telíčko 3 roky ukrývali jej rodičia v bratislavskom byte, budú môcť konečne pochovať. Pohreb Lucky pripravujete vy, pre Lucku cudzí, ale dobrí ľudia. Záujem však náhle a nečakane prejavila aj bratislavská Mestská časť Ružinov.

Záujem Miestny úradu v Ružinove

Telesné pozostatky 5-ročnej Lucky Luknárovej už vo štvrtok vydal Ústav súdneho lekárstva pohrebnej službe. Verejnosť, ktorej záleží na dôstojnom pohrebe útýraného dievčatka, sa tak v blízkej dobe bude môcť zúčastniť Luckinho pohrebu.

Síce sa zatiaľ nepodarilo zistiť, či bolo dievčatko pokrstené, aj tak však bude mať cirkevný pohreb. No práve o vykonanie civilného pohrebu vo štvrtok nečakane prejavil záujem Miestny úrad v Ružinove, a to na základe žiadosti nezamestnaného biologického otca spred pol roka.

Otec Lucky požiadal o pomoc

"Otec dievčatka nás požiadal už v septembri o vykonanie pohrebu, keďže sám nemal dostatok finančných prostriedkov. Z toho dôvodu sme to my aj oznámili policajnému zboru," informoval vicestarosta úradu v Ružinove Vladimír Sloboda.

O tejto skutočnosti však úradníci informovali nesprávne policajné oddelenie, ktorý s tým nič nemal spoločné. O žiadosti otca sa tak nedozvedel ani vyšetrovateľ okresný či krajský a rovnako ani dozorujúca prokurátorka. "Až z médií sme sa dozvedeli, že prokurátor vydal súhlas úplne inej osobe," dodáva Sloboda.

Dary od dobrých ľudí - od vás

Práve vy stále posielate všetko potrebné na rozlúčku s utýraným anjelikom. Biela truhlička so zlatým krížom prichádza od dobrých ľudí z Námestova a srdce z kvetov z Oravy. Kameň na pomník sa vyberie už v piatok. Lucku na poslednú cestu odprevadíte už začiatkom apríla. Budú pri nej vaše kvety, srdiečka, vence a hračky.

Pre tých, ktorí sa rozhodli podporiť darom poslednú rozlúčku a nemajú ako poslať prostriedky, môžu tak urobiť prevodom na č.účtu 2222 1111/5200, variabilný symbol 5555. Všetky takto dobrovoľne darované prostriedky budú do posledného centu poukázané na poslednú rozlúčku s utýranou Luckou (†5). Nadácia TV JOJ

Pripojte sa k nám. Pomôžme týraným deťom na Slovensku. Ďakujeme!

Autor: Rasťo Striško , Iveta Krupová

Zdroj: noviny.sk

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt