List z poisťovne. Žena mala spôsobiť nehodu v Belgicku

Zdroj: TV JOJ

10.12.2012 10:59 | Alena Plevková z Nitry dostala od poisťovne list, podľa ktorého spôsobila haváriu v Belgicku. Jej auto, s ktorým mala havarovať, je však veľmi staré a majiteľka sa obáva, že do Belgicka by s ním zrejme ani nedošla. Tvrdí preto, že ide o omyl....

Nemiestny žart?

Nemiestny žart. Presne to si pomyslela pani Alena, keď jej prišiel z poisťovne list, že v Belgicku spôsobila dopravnú nehodu. Vraví, že tam nikdy ani len nebola. Jej auto by zrejme takú vzdialenosť neprešlo. "Čo je z môjho hľadiska nereálne a nemožné, aby moje auto sa tam dostalo, lebo nie je v takom stave, aby sa tam vôbec dostalo," hovorí Alena Plevková.

V liste sú jej údaje, ktoré mal poškodený v Belgicku získať pri nehode. Pani Alena pochopila, že nejde o žart, ale vážnu situáciu. Bála sa preto, že bude musieť platiť za nehodu, ktorú nemohla spôsobiť.

Chvíľu sa dokonca obávala, či nie je obeťou poistného podvodu. Ďalšia reakcia z poisťovne ju ale našťastie upokojila. Nie ona bude musieť dokazovať, že nikdy nebola v Belgicku. Dôveryhodne to musí preukázať ten, komu mala údajnú nehodu spôsobiť. "Až keď poškodený jasne preukáže, že mu bola škoda spôsobená vinou nášho poisteného, až vtedy partnerská poisťovňa v zahraničí pristúpi k vyplateniu poistného plnenia," uviedla Erika Barkolová, vedúca oddelenia marketingu poisťovne Kooperativa.

Zrejme si zle opísal ŠPZ-ku

Pri ďalšej komunikácii s poisťovňou sa začal prípad pani Aleny objasňovať. Kto presne tento omyl spôsobil zatiaľ nie je jasné. Poisťovne budú ale okolnosti tohto prípadu prešetrovať. "Klientke bolo dodatočne zaslané vyjadrenie, kde sme ju informovali, že sme požiadali partnerskú poisťovňu o došetrenie správneho evidenčého čísla škodcu," dodáva Barkolová.

Je možné, že vodič v Belgicku si nesprávne zaznamenal evidenčné číslo vozidla a napísal práve jej poznávacie číslo. Pani Alena teraz dúfa, že jej zvláštny prípad poisťovne čím skôr objasnia.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Marcel Dian

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt