Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Kurín zachvátil požiar! Zhorelo tisíce sliepok...

Zdroj: TV JOJ

02.04.2012 10:51 | Na farme pri Veľkých Stracinách, neďaleko Veľkého Krtíša horel kurín. Práve v ňom odpočívalo niekoľko tisíc sliepok. Keď hasiči dorazili na miesto, tri štvrtiny kurína už boli v plameňoch. Ani jednu z nich sa už zachrániť nepodarilo. Škody majitelia odhadujú na 50 tisíc eur! Priamo na mieste bola aj reportérka KRIMI Edita Hutková.

Hydinová farma smúti. Jednu zo siedmich budov totiž v nedeľu podvečer zachvátil obrovský požiar. Hasičom ho nahlásili okolo piatej, na mieste napokon zasahovali štyri posádky hasičov z Fiľakova a Veľkého Krtíša. Plamene však boli také veľké a zadymenie také silné, že nosnice zvnútra budovy sa už nedali zachrániť.

5000 sliepok zhorelo a udusilo sa

Väčšina budovy bola v plameňoch. Zhorela aj technológia. Hoci sa oheň podarilo napokon dostať pod kontrolu, takmer 5000 nosníc bolo buď spálených, alebo sa udusilo.

Podľa našich informácií mohol požiar vzniknúť práve pre elektrický skrat na jednom z ventilátorov. Presnú príčinu však určí až vyšetrovateľ. Majitelia vyčíslili predbežne škodu na neuveriteľných 50 tisíc eur...

Autor: Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Edita Hutková

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt