Kauza zavraždeného právnika Ožvolda sa blíži k záveru

Zdroj: TV JOJ

20.04.2012 14:33 | Proces v kauze vraždy prominentného právnika a bývalého predsedu dozornej rady Tiposu Romana Ožvolda rýchlo napreduje. Začal len koncom marca a už stihla vypovedať takmer desiatka svedkov. Medzi nimi bola manželka obete, korunný svedok a aj samotný obžalovaný Peter Slezák.

Rozsudok by v tomto prípade mal podľa prokuratúry padnúť 17. mája. Obvinený 57-ročný Peter Slezák mal podľa obžaloby Ožvolda rozstrieľať ôsmimi ranami zo samopalu škorpión. Úkladnú vraždu si mal dôsledne náplánovať.

Likvidácia kľúčového svedka

Okrem toho podľa žalobcu plánoval aj likvidáciu kľúčového svedka priamo z väzby v Leopoldove. Obžalovaný to ale všetko odmieta. Tvrdí, že išlo o neúmyselné zabitie, keď samopal nechtiac sám vystrelil. Okrem toho popiera aj snahu zlikvidovat bývalého kamaráta Jána Kepka, ktorý mu pomáhal odstrániť telo právnika.

Motívom vraždy peniaze

Následne polícii mnohé fakty povedal, napríklad aj to, kde odhodili samopal.
V rybníku pri obci Drženice ho vyšetrovateľ skutočne aj našiel. Motívom vraždy boli podľa obžaloby peniaze. K vražde došlo vlani na konci júna, keď Ožvold opustil na chvíľu kasíno kvôli stretnutiu so Slezákom.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Mirka Štrbáková- Urbanovičová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt