Jaroslav Stoklas bol súdený za vraždu, súd ho odsúdil za usmrtenie

Zdroj: TV JOJ

19.06.2012 09:28 | Tri roky odňatia slobody nepodmienečne s najnižším stupňom stráženia vyrubil Okresný súd Košice I po tri a pol roku pojednávaní 24-ročnému Jaroslavovi Stoklasovi. Ten bol obžalovaný z vraždy 18-ročnej Ivety.

Stále chýba motív

Prokurátor obžaloval Stoklasa z vraždy, súd však rozhodol, že je vinný len z prečinu usmrtenia a neposkytnutia pomoci. V odôvodnení rozsudku predseda senátu poukázal na skutočnosť, že obzvlášť závažný zločin vraždy, z ktorého je obžalovaný vyžaduje existenciu subjektívnej stránky, teda, úmyselné konanie, čo v dokazovaní pred súdom nebolo preukázané.

Navyše, úplne absentuje motív konania obžalovaného, ktorý podľa názoru súdu, nemožno nahradiť záverom znaleckého posudku z odboru psychiatrie a sexuológie o sexuálnej deviácii obžalovaného. Súd dospel k záveru, že obžalovaný z nedbanlivosti spôsobil smrť osobe, ktorá bola v nebezpečenstve smrti, neposkytol jej potrebnú pomoc.

Ivetu uškrtil a zahrabal v lese

Prokurátor sa na mieste proti rozsudku odvolal, preto rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Jaroslav sa najprv k činu priznal, no neskôr všetko poprel. Podľa obžaloby Stoklasa koncom roku 2008 pri sexe v aute uškrtil mladú Ivetu a telo zahrabal v lese, kde ho neskôr našli náhodní turisti. Jaroslava minulého roku v novembri prepustili z vyšetrovacej väzby na slobodu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk, SITA, Ladislav Antoži

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt