Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Jaroslav Stoklas bol súdený za vraždu, súd ho odsúdil za usmrtenie

Zdroj: TV JOJ

19.06.2012 09:28 | Tri roky odňatia slobody nepodmienečne s najnižším stupňom stráženia vyrubil Okresný súd Košice I po tri a pol roku pojednávaní 24-ročnému Jaroslavovi Stoklasovi. Ten bol obžalovaný z vraždy 18-ročnej Ivety.

Stále chýba motív

Prokurátor obžaloval Stoklasa z vraždy, súd však rozhodol, že je vinný len z prečinu usmrtenia a neposkytnutia pomoci. V odôvodnení rozsudku predseda senátu poukázal na skutočnosť, že obzvlášť závažný zločin vraždy, z ktorého je obžalovaný vyžaduje existenciu subjektívnej stránky, teda, úmyselné konanie, čo v dokazovaní pred súdom nebolo preukázané.

Navyše, úplne absentuje motív konania obžalovaného, ktorý podľa názoru súdu, nemožno nahradiť záverom znaleckého posudku z odboru psychiatrie a sexuológie o sexuálnej deviácii obžalovaného. Súd dospel k záveru, že obžalovaný z nedbanlivosti spôsobil smrť osobe, ktorá bola v nebezpečenstve smrti, neposkytol jej potrebnú pomoc.

Ivetu uškrtil a zahrabal v lese

Prokurátor sa na mieste proti rozsudku odvolal, preto rozsudok zatiaľ nie je právoplatný. Jaroslav sa najprv k činu priznal, no neskôr všetko poprel. Podľa obžaloby Stoklasa koncom roku 2008 pri sexe v aute uškrtil mladú Ivetu a telo zahrabal v lese, kde ho neskôr našli náhodní turisti. Jaroslava minulého roku v novembri prepustili z vyšetrovacej väzby na slobodu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová

Zdroj: noviny.sk, SITA, Ladislav Antoži

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt