Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Falošná zbierka aj petícia. Rumuni tvrdili, že sú z charity

Zdroj: TV JOJ

19.08.2012 12:30 | Do Nitry pricestovala rodina Rumunov, ktorá sa vydávala za pracovníkov charity a od ľudí lákala peniaze. Podarilo sa. Aby pôsobili dôveryhodne, používali falošné označenia svetových neziskových organizácii. Dôverčiví ľudia podpisovali aj falošnú petíciu plnú gramatických chýb...

Na polícii zrazu hluchonemí neboli

Skupina podvodníkov bola veľmi dobre organizovaná. Ľudí na uliciach oslovovali malé deti a peniaze, ktoré vyzbierali, okamžite odovzdávali. "To bol taký rodinný klan. Prišli sem na nejakom mikrobuse a peniaze, čo vyzbierali, rodičom chodili odovzdávať a potom vykonávali v uliciach túto zbierku ďalej," informoval Erik Duchoň, poverený riadením Mestskej polície v Nitre.

Rumunské deti nevedeli ani po slovensky. Predstierali, že majú poruchu reči a peniaze zbierajú pre pomoc hluchonemým. To zrejme mnohých ľudí dojalo. "Až po predvedení na políciu sa ukázalo, že nie sú ani hluchonemí, a preukázalo sa, že majú hlas aj sluch a že táto zbierka bola fiktívna," potvrdil Duchoň.

Skutočná charita tým trpí

Ľudia však práve pre takýchto podvodníkov už nechcú podporiť charitu na ulici. Žiaľ, skutočná charita takto prichádza o peniaze, ktorými by jej ľudia mohli pomôcť. "Už keď viackrát mám zlú skúsenosť, tak aj keby rovno to bol človek z charity, tak tomu už človek neverí," hovoria oslovení ľudia.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Marcel Dian

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt