Elektrikára zasiahlo 400 voltov, zomrel v nemocnici

Zdroj: TV JOJ

30.06.2012 18:35 | V pondelok sa stal v obci Zbehy nešťastný pracovný úraz. Elektrikára, ktorý pracoval na stĺpe, zasiahol prúd a muž stratil vedomie. Chvíľu to vyzeralo, že lekári dokážu zdravotný stav elektrikára stabilizovať. Zranený muž ale po čase zraneniam podľahol. Vzniklo preto niekoľko špeciálnych komisií, ktoré vyšetrujú príčinu jeho smrteľného úrazu.

Na druhý deň muž skonal

Po zásahu prúdom sa elektrikár kŕčovito držal vedenia, lebo jeho telom prechádzal prúd. Jeho kolega stihol iba podkopnúť rebrík, na ktorom stál a muž sa odtrhol od vedenia pod váhou vlastného tela.

Po prevezení do nemocnice na druhý deň, technik skonal. Polícia teraz čaká na záver šetrenia inšpektorátu práce. Ten pre tento prípad zostavil komisiu odborníkov. Čo sa presne stalo, vyšetrujú zároveň aj elektrárne. Podľa ich informácii takýto tragický úraz nezažili už tri roky.

Čo bolo príčinou tragédie?

Elektrárne by mali poznať presnú príčinu úrazu už v priebehu nasledujúceho týždňa. Ak vyšetrovatelia z Inšpektorátu práce zistia vážne pochybenia, môžu Elektrárňam udeliť vysokú pokutu.

Nitrianski inšpektori práce vyšetrujú už druhý smrteľný úraz za posledné obdobie. V dvoch prípadoch majú dokonca podozrenie, že vážny pracovný úraz utrpel človek, ktorý pracoval na čierno. Niekoľkým firmám už preto udelili vysoké sankcie.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt