Dom týraných tvorov. Dogu vyhladovali takmer na smrť!

Zdroj: TV JOJ

21.03.2012 07:19 | Život niekedy píše absurdné príbehy. Pri dome, v ktorom nedávno týraná žena musela jesť psie granule, objavili na smrť vychudnutú argentínsku dogu. Zbadala ju okoloidúca vodička. Zobrala ju so sebou a zrejme jej tak zachránila život. Žena, ktorú v tom istom dome týral druh jej sestry, ale zomrela. Dnes ju vo Veľkom Ďuri pochovali.

Psík je len kosť a koža, majitelia to popierajú

"On by tam určite zomrel," hovorí zhrozená Monika. Dogu, ktorá dostala meno Argo, našla pri dome hladnú a smädnú. A neuveriteľné zúboženú. Argo vážil len neuveriteľných 28 kilogramov! Zdravá doga by mala mať minimálne o 15 kilogramov viac.

Majitelia domu však tvrdia, že sa o psa riadne starali. "Ten pes žral, pil a všetko bolo v poriadku. Tak ja neviem. Granule, vodu, čo ešte ostalo z jedenia, chlebík a také," tvrdí majiteľka. Pravda však bude zrejme niekde inde. Po prevoze do Bratislavy psa hneď prijali vo veterinárnej ambulancii. Lekár potvrdil, že je dehydrovaný a podvýživený. Keby nedostal dve infúzie, nedožil by sa ďalších dní...

Psík neprežije bez pomoci

Pes vraj nedostal nažrať poriadne minimálne tri mesiace. Rodina mu navyše podľa všetkého odopierala aj prístup k vode. "Nevidela som tam žiadnu misku. Bol uviazaný len na krátkej reťazi," spomína Monika. Pes sa však z tohto stavu nevylíže sám. Intenzívna a nie lacná liečba bude podľa veterinára trvať aspoň tri mesiace.

Následky navyše ostanú podľa lekára "v hlave". To, čo si prežil... Dom, v ktorom Monika psíka našla vyhladovaného, má však čiernu minulosť. Práve tu totiž našli ženu, ktorú brutálne týral druh jej sestry. Okrem bitky jej odopieral prístup k vode a jedlu a zachránili ju práve psie granule. 66-ročnú ženu dnes pochovali.

Autor: Diana Pavlisová , Dana Strculová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt