Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Byty za jediné euro?! Humenné odpustilo Rómom všetky dlhy

Zdroj: TV JOJ

04.02.2012 10:26 | V Humennom sa rozhodli vyriešiť spor s neplatičmi asi najmenej očakávaným spôsobom. Mesto týmto ľuďom odpustilo dlh vo výške 10-tisíc eur a byty im darovalo za jediné euro. Koho by to nepotešilo... A to si ešte niektorí z nich želali, aby im mesto byty opravilo!

Byt za jedno euro a svätý pokoj?

Získať byt za jediné euro? Sen! No tento sen sa pre Rómov z mestskej časti Podskalka stal skutočnosťou. "Dám tú korunu a bude to moje vlastné." "To musíme teraz odkúpiť za jedno euro."

"Sme sa rozhodli týmto nájomníkom predať byty za jedno euro, aby občania Humenného viacej nemuseli na týchto ľudí doplácať," tvrdí primátorka Humenného Jana Vaľová. "Už ich nebudeme ani opravovať, ani platiť za nich dlhy."

Najprv opraviť, potom predať!

Aj keď byty sú v dezolátnom stave a podľa ich obyvateľov za to môže mesto, dostanú ich za jedno euro. Mesto naviac týmto neplatičom odpustilo všetky dlhy. O zakúpené byty sa budú musieť starať sami, mesto tak ušetrí množstvo peňazí - neefektívnych nájomníkov sa takpovediac zbavilo. Celkový dlh všetkých neplatičov totiž činí viac než 330 tisíc eur.

No obyvatelia Podskalky veľmi spokojní nie sú. Podľa nich malo mesto najskôr byty opraviť a až potom ich ponúknuť na predaj za jedno euro. "Hore mi praská všetko a aj tu mi zateká..." Podľa realitného experta Stanislava Kubisa sa však trhová cena priemerného dvojizbového bytu v Humennom pohybuje okolo 30 tisíc eur....

Humenčanom stúpol tlak...

Humenčanom však pri tejto informácií stúpol tlak. "Aj ja by som si zobrala byt za jedno euro a budem si ho platiť, nech mi ho ponúknu..." "Bielemu dnes nikto nič zadarmo nedá, úprimne povedané."

Autor: Katarína Kleknerová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt