Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Biznis s elektrinou na Spiši: Jeden platí, ďalší berú

Zdroj: TV JOJ

30.01.2012 19:03 | Niektorí osadníci na Spiši obchodujú s elektrinou. Ide o veľmi výnosný obchod. Presvedčili sa o tom aj inšpekori, ktorí sa s policajtmi vybrali na kontrolu medzi Rómov.

Obyvatelia osád majú do svojich obydlí svojpomocne naťahané elektrické rozvody. To zaráža aj samotných elektrikárov. Ešte minulý týždeň boli v osade na Petoráckom natiahnuté káble od domu k domu. S príchodom revíznych technikov kabeláž zmizla.

"Zaujímavý" spôsob odberu

V Rudňanoch majú vymyslený jednoduchý systém legálneho odberu. Jeden obyvateľ má rozvody zavedené. Ďalším energiu predáva. Pri jednoduchej matematike to znamená, že ak v dome býva primerne 20 ľudí, mesačne zaplatia poskytovateľovi z osady 400 eur. Pričom priemerná domácnosť má mesačné výdavky na elektrickú energiu približne 20 eur. Tento spôsob pripojení však nie je nelegálny.

Nelegálny odber je trestný čin

Z Petoráckeho prešli elektrikári do Markušoviec. Hneď v prvom dome zistili nelegálny odber. Majiteľovi tohto domu robil rozvody jeho kamarát. A teraz bude za to pykať... Bude mu demontovaný elektromer a zároveň mu bude ukončená zmluva o dodávke elektriny. Nelegálny odber sa eviduje ako krádež. Hrozí za to dvojročné väzenie.

Autor: Matúš Gavlák

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt