Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Autobusu vybuchla pneumatika. Odstrelila sedadlo s cestujúcou!

Zdroj: TV JOJ

29.06.2012 08:30 | Prvý pohľad do zničeného autobusu pripomínal hrôzostrašnú nehodu. Práve takto opisovali situáciu cestujúci, ktorí sa vo štvrtok predpoludním viezli spojom mestskej hromadnej dopravy do centra Košíc. Zrazu prišiel výbuch a potom panika. Spôsobila to zadná pneumatika, ktorá nevydržala a praskla. Následok bol šokujúci.

Nehoda to bola mimoriadne kuriózna, ale mohla sa skončiť aj tragicky. Ani skúsení vodiči mestskej hromadnej dopravy si na takýto prípad veru nepamätajú. V autobuse lietali sedadlá a časti interiéru. A medzi cestujúcimi nastala panika.

Šofér si myslel, že musia byť zranení

"Zastavil som, počul som krik, videl som ľudí, ako vyskakovali von. Myslel som si, že tam musia byť zranení," opisuje situáciu šofér autobusu. Obrázky z jeho interiéru naháňajú hrôzu. Akoby zázrakom sa však, našťastie, vážnejšie zranila jediná cestujúca.

Tá sedela práve nad kolesom, ktoré explodovalo. V autobuse bolo v tom čase dosť ľudí. "Okolo štyridsať," vraví vodič. Zranenú ženu odviezlo do nemocnice auto, ktoré prechádzalo okolo. Zo zranení kolena by sa mala liečiť štrnásť dní.

Nad kolesom iba laminátový blatník

Na jazyk sa po tejto udalosti tisne otázka, či autobus, ktorý vyrobili v minulom tisícročí, je ešte stále bezpečný. "Konštrukčne je tento autobus riešený tak, že je tam iba laminátový blatník, ktorý vlastne defektom rozbije všetko," hovorí Peter Šmihuľa, riaditeľ úseku dopravy DPMK.

Pneumatika strelila smerom nahor a umelý blatník v starom autobuse nemá žiadne výstuhy. Veľkým šťastím bolo, že do diery, ktorá vznikla pri kolese, nikto nespadol. Pneumatiky vozidla boli podľa dokladov vyhovujúce predpisom. Peter Šmihuľa: "Táto pneumatika bola daná do prevádzky v roku 2010 a mala najazdených 50 tisíc kilometrov."

Príčinu explózie pneumatiky určí až policajná expertíza. A 22-ročný autobus so zdemolovaným interiérom pravdepodobne poputuje do šrotu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Jozef Kačmáry

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt