Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Autobus vpálil do mosta! 1 mŕtva (†25), desiatky zranených

Zdroj: reuters

03.08.2012 18:00 | Hrôza, krik, plač a panika. Takto opisujú strašný moment cestujúci, ktorí prežili silný náraz dvojposchodového autobusu do piliera mosta. Bilancia nehody? Mladučká študentka mŕtva a desiatky vážne zranených. Niektorí tvrdia, že nad vozidlom stratil kontrolu šofér, iní, že praskla pneumatika. Čo sa však skutočne stalo, ukáže až vyšetrovanie. Tu sú výpovede cestujúcich...

Všade samá krv a krik

"Počula som veľa kriku a plaču. Všade bola krv, bola som v šoku," spomína na hrozné chvíle len 16-ročná pasažierka Baysha, ktorá sedela práve na hornom poschodí. Náraz bol taký silný, že ju odhodilo zo sedadla rovno na schody, vedúce na spodnú "palubu".

Na zadnom sedadle tiež na hornom poschodí sedla 27-ročná Megan, ktorá sa tesne pred nárazom rozprávala so spolusediacou, keď zrazu pocítila, ako autobus stráca kontrolu a rúti sa do stĺpa. "Bola tam absolútna panika, ľudia kričali." Podľa jej slov si však pasažieri okamžite po nehode začali navzájom pomáhať. Medzi mierne zranenými boli aj malé deti.

Cestujúci v kritickom stave

Náraz neprežila 25-ročná študentka z Indie Aditi R. Avhad, ktorá sedela na hornej palube priamo nad vodičom. Ďalších minimálne 38 cestujúcich previezli sanitky do nemocnice, piatich prevzali vrtuľníky. Niektorí sú pritom v kritickom stave. Operáciu už absolvoval aj šofér autobusu, ktorý by mal byť mimo ohrozenia života.

Ťažká technika aj helikoptéry

Autobusom Megabus cestovalo v čase nehody 81 pasažierov. Zranená je minimálne polovica. Náraz pritom spôsobil, že sa záchranári k zraneným museli dostávať rebríkmi a ťažkou technikou. Na mieste zasahovalo 60 záchranárov, niekoľko sanitiek a vrtuľníky. 

Nehoda upchala medzištátnu diaľnicu medzi Chicagom a St. Louisom v oboch smeroch. Príčinu pritom polícia stále vyšetruje. Podľa autobusovej spoločnosti pritom autobus len pred pár dňami absolvoval bezpečnostnú kontrolu a vyrobený bol len pred rokom spoločnosťou so základňou v Belgicku. Preto sa tiež prešetrí, či mohla nehoda nastať pre prasknutú pneumatiku...

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Marcela Gatciová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt