Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Adam (16) šoféroval opitý a v aute prevážal aj drogy

Zdroj: TV JOJ

14.09.2012 07:41 | Šoféroval bez vodičského preukazu a navyše s takmer jeden a pol promile alkoholu v krvi. Reč je len o 16-ročnom Adamovi, ktorého náhodne zastavili ružomberskí mestskí policajti. V aute viezol troch kamarátov. Odvaha mu rozhodne nechýbala. Potúžený alkoholom si to namieril priamo do centra mesta.

Odhodil vrecko s rastlinou

V aute sa viezli štyria kamaráti. Jeden z nich, 17-ročný Jakub odhodil počas vystupovania z vozidla vrecúško so sušenou rastlinou. Mestskí policajti si to samozrejme všimli. Zároveň mali podozrenie, že 16-ročný vodič je pod vplyvom alkoholu, a tak na miesto zakrátko prišla aj štátna polícia. Chlapcom policajti obmedzili osobnú slobodu. Adama, ktorý bez vodičského oprávnenia šoféroval, podrobili dychovej skúške.

"U mladistvého bola dychovou skúškou nameraná hodnota takmer 1,4 promile alkoholu v dychu," informovala zástupkyňa riaditeľa ODI Miriam Hatalová. Zakrátko prišiel na miesto aj majiteľ auta. Neplnoletému chlapcovi požičal svoje suzuki ešte večer, údajne na to, aby mohol navštíviť svoju starkú.

Adama už obvinili

"Ja som auto požičal kamarátovi, že ide za starkou, on mi vravel, že má 19 rokov, že má vodičák a tak, lebo ja ho poznám," tvrdí majiteľ auta. Obsah zaisteného vrecúška bude podrobený expertíze. Tá by mala potvrdiť, alebo vyvrátiť, či ide skutočne o marihuanu. Od výsledku rozboru sa bude odvíjať aj ďalšie prípadné trestné stíhanie. 16-ročného Adama za jeho nočnú jazdu však už obvinili. 

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU ZADARMO.

Autor: Veronika Daubnerová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt