Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

50 na 1! Bitka rodín pokračovala v nemocnici

Zdroj: TV JOJ

06.09.2012 09:38 | Desiatky policajtov, ublíženie na zdraví a napokon traja zranení v nemocnici. Taký je výsledok bitky dvoch znepriatelených rodín z Levoče a Smižian. Päsťami a kopancami chceli vyriešiť vzájomné nezhody.

Podľa miestnych obyvateľov sa situácia vyostrila na Levočských Lúkach v momente, keď do osady prišlo niekoľko obyvateľov z obce Smižany. Tí si vraj chceli s Levočanmi vyrovnať účty a to poriadne zostra. "Šak prišli na nás na bitku," hovorí obyvateľka osady.

Poriadna roztržka

"Napadol moju manželku a môj syn starší a mladší sa nemohli pozerať ako bije mamu," tvrdí manžel napadnutej. Netrvalo dlho a v osade sa strhla poriadna roztržka, pri ktorej údajne lietali facky, päste a kopance. "Ja mám 41 rokov, ešte v živote sa na Levočských lúkach toto nestalo," dodal. Traja zranení Levočania skončili s otrasom mozgu a zlomeninami v levočskej nemocnici.

Ďalších šiestich aktérov predviedli na policajné oddelenie. "Po vykonaní procesných úkonov boli dvaja zadržaní obvinení z výtržníctva a jeden ublíženia na zdraví. Sú stíhaní na slobode," uviedol hovorca polície Daniel Džobaník. Situácia v osade bola poriadne napätá aj ďalší deň po bitke. Agresívnych osadníkov muselo upokojovať takmer 10 policajných hliadok.

Bitka pokračovala v nemocnici

Konflikty medzi znepriatelenými rodinami ani zďaleka neskončili. Poriadna bitka sa strhla aj v levočskej nemocnici pri návšteve príbuzných. Manžela jednej z hospitalizovaných žien napadli podľa jeho slov desiatky Smižancov. "Už tam čakalo 50 ľudí. Poznáte, čo to je. Policajti nemohli nič urobiť," tvrdí manžel zranenej ženy. Pre prípad, že by sa konflikty opakovali, policajné hliadky situáciu stále monitorujú.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Lucia Husárová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Daniela Jureková

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt