Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intezívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Zdravotnícka sága pokračuje. Aj sestry chcú dať výpovede!

Zdroj: TV JOJ

06.01.2012 07:44 | Zdravotné sestry zrejme použijú rovnaký nátlak, ako prednedávnom lekári. Uvažujú o tom, že ani ony nenastúpia do práce!

Poslanec Ľudovít Kaník totiž podľa nich navrhuje, aby 65 miliónov na platy sestier rozdelili sanitárom a laborantom. Poslanec ale tvrdí, že sestry panikária priskoro.

Až do tohto týždňa sestry  tvrdili, že o svojich platoch chcú a budú  rokovať a štrajk do úvahy neprichádza. Svoj názor ale zmenili. Poslancami odklepnutý zákon, ktorý sestrám garantuje vyššie platy totiž v prvom čítaní prešiel.  V druhom čítaní  to tak ale vraj byť  už nemusí.

"Sme znepokojené pozmeňovacím návrhom pána poslanca Ľudovíta Kaníka, ktorý chce prerozdeliť finančné prostriedky medzi všetkých zdravotných pracovníkov. My sme deklarovali, že si to sanitári a laboranti zaslúžia, ale určite nie je možné poskytnúť ďaľším 20 tisíc zdravotníkom vyššie mzdy z toho, čo je stanovené na naše mzdy," hovorí Mária Lévyová z Komory sestier.

Aj podľa odborárského šéfa si  sestry vyšší plat zaslúžia, myšlienka zvýšiť platy rovnako aj ostatným zdravotným pracovníkom sa mu ale pozdáva. "Sestrám doprajem, ale je pravdou že nevidím nič zlé v tom, ak by sa peniaze prerozdelili a plat sa zdvihol aj iným zdravotným pracovníkom," potvrdil Anton Szalay predseda odborového zväzu.

Sestry  za vyššie platy ale  bojovali vraj až príliš dlho. Deliť sa preto odmietajú a poslancom dávajú už len  týždeň, aby svoj názor prehodnotili. Ešte pred hlasovaním teda 29. januára sú ochotné opäť výjsť do ulíc, aj pred parlament. "Ak rokovania nebudú úspešné, nevylučujeme tvrdšie kroky ako je deň bez sestier a hromadné výpovede," pritvrdila Mária Lévyová.

"Podľa nás je nespravodlivé, ak ostatní zdravotníci nebudú mať vyššie platy, bez nich by tiež zdravotníctvo nefungovalo. Áno pracujeme na pozmeňovacom návrhu, ale ešte rokujeme a hľadáme riešenia, nič v tejto chvíli nie je konečné. Sestry panikária priskoro," myslí si poslanec NR SR Ľudovít Kaník.

Autor: Eva Bariová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt