Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Podvodníci sú späť. Za webstránku o ME príde faktúra

Zdroj: TV JOJ

25.06.2012 11:56 | Spotrebiteľské Centrum vyzýva verejnosť k opatrnosti pri registráciách na webových stránkach v súvislosti s majstrovstvami Európy vo futbale. Ide hlavne o webovú stránku http://me-2012.sk/, a pre českú republiku o stránku http://me-2012.cz/.

Oficiálne teda určite nie sú

Informoval o tom generálny riaditeľ Spotrebiteľského Centra Miroslav Antoňak. Podľa jeho vyjadrenia webové stránky na prvý pohľad vyzerajú ako oficiálne webové stránky ME 2012, ich prevádzkovateľom je však zahraničná spoločnosť Flavio Contrepacore and CO Ltd, ktorá v súčasnosti rozosiela spotrebiteľom registrovaným na obdobných webových stránkach faktúry za registrácie.

Antoňak už zastupoval na súdoch (Poprad, Prešov) ľudí, ktorí dostali ešte v rokoch 2010 a 2011 podobné faktúry, vtedy spravidla na sumu 60 eur za registráciu na iných stránkach, prvé boli so slovenskými básňami, neskôr tematické weby o rôznych športoch, hlavne o MS v hokeji.

Tentokrát až 96 eur

Preto upozorňuje verejnosť, že slovenské súdy už vo veci rozhodli a zakázali vymáhanie takýchto pohľadávok, hlavne pre sporný spôsob uzatvorenia spotrebiteľských zmlúv, použitie nekalých obchodných praktík a pre jednoznačné poškodzovanie spotrebiteľov.

“Registrácia na uvedených webových stránkach je spoplatnená ročným poplatkom vo výške 96 eur a aktivačným poplatkom. Spotrebiteľom prevádzkovateľ vystaví faktúru, ktorú by spotrebitelia vzhľadom na neplatný právny úkon platiť nemali. Zároveň spotrebiteľom odporúčam, aby na akékoľvek výzvy k úhrade nereagovali. Doposiaľ prevádzkovatelia týchto webových stránok nepodnikli žiadne právne kroky, a s určitosťou tvrdím, že ich ani nepodniknú, keďže si uvedomujú, že žiaden súd takýmto zmluvným vzťahom neprizná ochranu,” uviedol Antoňak.

Buďte opatrní

Spotrebiteľské Centrum užívateľov internetu vyzýva k tomu, aby boli spotrebitelia pri registráciách na rôznych webových stránkach opatrní, a dbali na ochranu svojich osobných údajov. Webové stránky pre svojich klientov blokuje aj výrobca slovenského antivírového programu, doplnil šéf Spotrebiteľského Centra, ktorý sídli v Košiciach.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Iveta Minarovičová , Adam Zavřel

Zdroj: noviny.sk, SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt